Historie

MALÁ MUZIKA hraje od roku 1973, kdy v Sušici ukončil svoji slavnou éru známý kapelník STAROŠUMAVSKÉ KAPELY Karel Polata. Z této kapely zbylo několik muzikantů, kteří by si rádi ještě zahráli. Jedním z nich byl trumpetista Václav Frančík, který sestavil osmičlennou dechovou kapelu pod názvem MALÁ MUZIKA.

MALÁ MUZIKA hrála v okolí Sušice na tancovačkách, plesech, estrádách a na různých staročeských slavnostech.

V roce 1980, když už měla kapela hodně odehráno, přišel do ní mladý trumpetista a později jako harmonikář Pepík Nauš. Protože na Sušicku začalo muzikantů ubývat, začala hrát od roku 1985 MALÁ MUZIKA v pětičlenném obsazení. Do kapely přicházeli mladí muzikanti ze širokého okolí jako například ze Strakonic žáci kapelníka a učitele hudby pana Ladislava Roma.

Velkým přínosem pro MALOU MUZIKU byl rok 1987, kdy s kapelou začala zpívat Jindřiška Novotná. O kapelu začal být zájem na plesech, tancovačkách, estrádách, svatbách, koncertech a různých společenských akcích.

Dnes hraje kapela pod názvem MALÁ MUZIKA NAUŠE PEPÍKA. To už přichází do kapely bratr kapelníka Luboš Nauš, jako hráč na tubu a basovou kytaru, mimo jiné též aranžuje taneční a moderní písně.

Dále s kapelou začínají hrát Jiří Nauš jako bubeník a po vystudování plzeňské konzervatoře i jako pozounista, tenorista.

MALÁ MUZIKA hrála v Německu, Rakousku, Švédsku a Švýcarsku a má na svém kontě 1 titul CD a MC.